Aktualności

Pięć powodów, dlaczego ludzie rezygnują z chodzenia na siłownie...

Mimo, że kluby fitness wyrastają w całej Polsce jak grzyby na deszczu, to coraz więcej osób rezygnuje z ćwiczeń w takich miejscach. Postanowiliśmy sprawdzić, dlaczego tak właśnie się dzieje?

A narzekają na wiele niedogodności... Od czasu traconego na dojście/dojazd na siłownię zaczynając, przez kolejki do urządzeń, aż po nienajlepsze warunki higieniczne pod prysznicem. Coraz większą konkurencją staje się, więc NRGBOX – prywatna siłownia, którą możesz postawić nawet w przydomowym ogródku.

Chyba każdy z nas spotkał się z taką sytuacją, że poszedł na siłownię i musiał wrócić, bo nie było miejsca na interesujących go urządzeniach. Co wtedy poczuliście? Świadomość zmarnowanego czasu, złość, że nie udało się zrealizować zaplanowanych ćwiczeń? Zniechęcenie do systematycznych treningów? Niektórzy zapewne mieli takie odczucia. Dlatego więc warto pomyśleć o alternatywie, takiej jak NRGBOX.

Ale na razie zastanówmy się, dlaczego ludzie rezygnują z chodzenia na siłownię.

Po pierwsze: odległość

Oczywiście część z Was ma klub fitness niedaleko od domu, ale to tylko szczęśliwcy. Większość, żeby skorzystać z dobrego, sprawdzonego miejsca do ćwiczeń musi poświęcić na dotarcie do niego sporo czasu, którego w obecnych czasach, nikt nie ma za dużo. Do klubu trzeba dojść lub dojechać, wcześniej zmobilizować się żeby wyjść z domu, a później jeszcze do mieszkania wrócić. Trening trzeba dostosować do swoich codziennych zajęć, zarówno zawodowych jak i prywatnych. Sami w pewnym momencie się zorientowaliśmy, że aby poćwiczyć przez godzinę tracimy pół godziny na dotarcie do siłowni, a później pół godziny na powrót. Chyba każdy uzna, że szkoda marnować w ten sposób czas…

Po drugie: tłumy na siłowni

Kolejna kwestia to przeludnienie siłowni. Coraz więcej osób chce ćwiczyć, a miejsc do treningów nie przybywa w oczekiwanym tempie. Pojawia się, więc problem. Najpierw w szatni musisz się przedzierać do szafki przez tłum spoconych ludzi, co już zniechęca do ćwiczeń, później szukasz wolnych miejsc. Patrzysz – wszystkie bieżnie zajęte, rowery stacjonarne – zajęte, wolnych hantli nie ma. A kiedy już dorwiesz się do sprzętu, skończysz ćwiczenia i marzysz o kąpieli – okazuje się, że wszystkie prysznice zajęte. Brrr!

Po trzecie: dyskomfort w klubie fitness

Są osoby, które nie czują się dobrze ćwicząc w miejscach publicznych. Niektórzy się wstydzą swojej otyłości, inni mają świadomość, że dźwigają znacznie mniejsze ciężary niż mięśniacy obok. Innych denerwuje, że ktoś czeka, kiedy zejdą z bieżni, bo ustawiła się kolejka do biegania. Zero przyjemności, a za to spory dyskomfort. Chyba nikt nie chce się tak czuć w miejscu, w którym powinno się czerpać przyjemność z ćwiczeń…

Po czwarte: brak efektów treningów

To wszystko, o czym napisaliśmy wcześniej powoduje, że nie chodzisz na ćwiczenia systematycznie, że wynajdujesz różne wymówki, dlaczego akurat tego dnia nie wybierzesz się na trening. A efekty przynoszą tylko systematyczne ćwiczenia. Kiedy więc brakuje Ci tej systematyczności to nie ma też efektów. I czas przeznaczony na treningi okazuje się kompletnie zmarnowany. Ale jak się przemóc, kiedy ćwiczenia nie dają Ci radości i satysfakcji? I nie widzisz dodatkowo zakładanych wyników.

Po piąte: co zrobić, kiedy nie masz dobrego trenera i sprawdzonego sprzętu

Część osób idących pierwszy raz na siłownię nie wie, co ma tam robić, z jakiego sprzętu skorzystać i jakie ćwiczenia robić. Trenerów nigdzie nie widać, a Ci, którzy są – zajęci są rozmową z kolegami, surfowaniem w Internecie w komórce, albo po prostu patrzeniem przed siebie. A Tobie jest potrzebna fachowa pomoc. Problemem może też się stać nie najlepsze wyposażenie klubu fitness. W domu sprawdzasz w Internecie, na jakich urządzeniach chciałbyś poćwiczyć, układasz sobie plan, przychodzisz na siłownię, a tam takiego sprzętu nie ma, albo akurat nie działa.

Co zrobić, kiedy zrezygnujesz z siłowni a chcesz dalej ćwiczyć?

My proponujmy Ci NRGBOX - przydomową siłownię dopasowaną do Twoich wymagań. Tworzymy optymalne dla Ciebie warunki zaledwie kilka metrów od Twojego domu. Możesz się cieszyć treningami przez cały rok, oszczędzając przy tym czas, który marnowałeś na dotarcie do siłowni.

Postaw NRG BOX w ogrodzie i realizuj w komfortowych warunkach swój plan treningowy, niezależnie od warunków pogodowych. Takie ćwiczenia szybko dadzą efekty! 

Czytaj także:
Hotel Investment Trends 2019: siłownie NRGBOX szansą dla branży hotelarskiej?
06.08.2019

Hotel Investment Trends 2019: siłownie NRGBOX szansą dla branży hotelarskiej?

HIT to prestiżowa impreza branży hotelowej w Europie Środkowo – Wschodniej. Nic więc dziwnego, że wiele firm chce brać w niej udział i forum cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem. W tym roku brało w niej udział ponad 350 uczestników z Polski i za granicy, w tym oczywiście przedstawiciele NRG BOX.

czytaj więcej
Jak zaaranżować swoją prywatną przestrzeń do treningu?
25.06.2019

Jak zaaranżować swoją prywatną przestrzeń do treningu?

Nie musisz przeznaczać specjalnie dostosowanego pomieszczenia w domu, aby ćwiczyć przez cały rok, nie tracąc czasu na wyprawy na siłownię. NRGBOX możesz zainstalować nawet w ogrodzie.

czytaj więcej
Nagrody i wyróżnienia dla NRGBOX
19.10.2018

Nagrody i wyróżnienia dla NRGBOX

Cieszymy się, że praca całego zespołu NRGBOX jest doceniania w kraju i zagranicą, dlatego w tym miejscu chcielibyśmy się podzielić z Wami naszymi nagrodami.

czytaj więcej
Targi FIWE 2018 w Warszawie
02.10.2018

Targi FIWE 2018 w Warszawie

W dniach 21-23 września wzięliśmy udział w targach Fiwe Fitness Trade Show 2018 w Warszawie, gdzie zaprezentowaliśmy nowy model NRGBOX - Arena 2. 

czytaj więcej